Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik dziękuje wiernym i księżom za wyobraźnię miłosierdzia

piątek, 17 kwietnia 2020 16:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Księża diecezji radomskiej przekazują środki dla radomskich szpitali i domów pomocy społecznej, gdzie wystąpiła trudna sytuacja związana z koronawirusem. Pieniądze są wpłacane na specjalny Fundusz "POMAGAM", jaki utworzyła Diecezja Radomska.

Środki z funduszu są przekazywane na walkę z koronawirusem. Decyzję w tej sprawie podjął biskup Henryk Tomasik. Zebrane pieniądze przekazane zostały m.in. placówkom służby zdrowia, domom pomocy społecznej na terenie diecezji.

- Dziękuję za zaangażowanie w tworzenie tego funduszu. Dzięki tym ofiarom została udzielona pomoc szpitalom w Radomiu i Kozienicach, DPS w Niedabylu, DPS w Drzewicy, ZOL w Goździe Starym. Wspólnie z Caritas wsparcia udzielono szpitalom w Starachowicach i Przysusze. Dzięki akcji prowadzonej przez Caritas szpitale w Radomiu, Opocznie i Starachowicach otrzymały respiratory. Kolejne inicjatywy są w trakcie realizacji - powiedział ksiądz biskup Henryk Tomasik.

Biskup radomski zwrócił również uwagę, że epidemia koronawirusa jest niezwykle trudnym doświadczeniem. Dodał, że epidemia spowodowała nową sytuację duszpasterską. Ordynariusz radomski podziękował także księżom za ofiarną posługę duszpasterską w tej, nietypowej, sytuacji.

- Dziękuję za utrzymywanie kontaktu z naszymi wiernymi. Dziękuję za niezwykle cenne inicjatywy związane z transmisją Mszy Świętej oraz nabożeństw. Dziękuję za to, że nasze świątynie są otwarte, dzięki czemu wierni mogą nawiedzać je na adoracje i prywatną modlitwę. Dziękuję za przyjęcie zasad ogłoszonych przez władze państwowe oraz respektowanie wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski - powiedział bp Tomasik.

Podziękował również, że "za szczególny znak jedności duchowej, którym jest codzienna modlitwa różańcowa kapłanów o godzinie 20.30".