Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Ponad 200 tysięcy od księży diecezji radomskiej dla szpitali i DPS-ów

wtorek, 21 kwietnia 2020 14:25 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 192 tys. złotych zebrali księża diecezji radomskiej na fundusz POMAGAM. Kuria radomska przekazała je dla szpitali i domów pomocy społecznej, gdzie wystąpiła trudna sytuacja związana z koronawirusem. Poza tym, wielu duchownych wspiera anonimowo szpitale i DPS-y w swoich parafiach.

Fundusz został powołany przez księdza biskupa Henryka Tomasika. - Dziękuję za zaangażowanie w tworzenie tego funduszu. Dzięki tym ofiarom została udzielona pomoc szpitalom w Radomiu i Kozienicach, DPS w Niedabylu, DPS w Drzewicy, ZOL w Starym Goździe. Wspólnie z Caritas wsparcia udzielono szpitalom w Starachowicach i Przysusze. Dzięki akcji prowadzonej przez Caritas szpitale w Radomiu, Opocznie i Starachowicach otrzymały respiratory. Kolejne inicjatywy są w trakcie realizacji - powiedział ksiądz biskup Henryk Tomasik.

Ponadto, niektórzy księża przekazują pieniądze bezpośrednio do szpitali na terenie swoich parafii i dekanatów, a także do Caritas Diecezji Radomskiej. Wielu z nich chce pozostać anonimowymi. Suma tych środków to kilkadziesiąt tysięcy złotych.