Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Módlmy się o deszcz!

piątek, 24 kwietnia 2020 19:43 / Autor: Michał Kaczor
fot.Pexels/pixabay.com
Michał Kaczor

Biskup Henryk Tomasik odpowiedział na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i zachęca do modlitwy o deszcz. Trwająca susza jest jedną z największych w ostatnich latach.

Radom szczepienia

Susza sprawiła, że w trudnej sytuacji znaleźli się rolnicy, w lasach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, zasoby wody kurczą się i coraz częściej pojawiają się apele o oszczędzanie wody. Więcej o trudnej sytuacji w rolnictwie pisaliśmy TUTAJ.

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował do wszystkich wiernych o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz.

- Nasz kraj dotyka dzisiaj także susza, która niesie z sobą kolejne trudności. Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraj – napisał w liście arcybiskup.

Na apel arcybiskupa Gądeckiego odpowiedział biskup Henryk Tomasik.

- Już jest skierowana prośba do wszystkich naszych księży proboszczów, abyśmy włączyli się w wielką modlitwę Kościoła o deszcz. Jest prośba o indywidualną modlitwę wszystkich wiernych. Jest także prośba, abyśmy dołączyli do naszych mszy świętych specjalną kolektę o deszcz. Pomóżmy w ten sposób naszym rolnikom. Rozpocznie się nabożeństwo majowe. Bardzo proszę, abyśmy dołączali także modlitwę o deszcz – mówi bp Henryk Tomasik.

-  Odpowiadając na apel Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który zachęca nas do szczególnej modlitwy o deszcz, bardzo proszę Czcigodnych Księży: - o włączenie do Modlitwy wiernych, w Mszach Świętych celebrowanych w niedziele i dni powszednie, tej intencji, - o skierowanie do wiernych prośby, aby w indywidualnych modlitwach zanosili do Pana Boga tę intencję, - o odmówienie w Mszach św. w dni powszednie okresu Wielkanocy, zamiast kolekty z dnia, specjalnej kolekty „o deszcz”, która znajduje się w Mszale Rzymskim na stronie 167 – czytamy w komunikacie biskupa Henryka Tomasika do księży diecezji radomskiej.