Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Trzy siostry służki wolontariuszkami w DPS w Drzewicy

czwartek, 30 kwietnia 2020 15:30 / Autor: Radosław Mizera
Pensjonariusze DPS przed epidemią
Radosław Mizera

Siostry służki, w tym jedna pielęgniarka, pośpieszyły z pomocą pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. W ostatnim czasie zakażonych zostało tam 39 osób. Kilka dni temu ośrodek przeszedł dezynfekcję i obecnie trwa przyjmowanie podopiecznych.

Do podjęcia pomocy podopiecznym placówki siostry zakonne były gotowe z chwilą wystąpienia pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem. - Ale wówczas przed naszym przyjazdem cały Dom Pomocy Społecznej został ewakuowany. Dzisiaj też jest dużo pracy. Na kwarantannie przebywa jeszcze personel placówki. Zajmujemy się wszystkim, począwszy od bycia z pensjonariuszami, rozmowami, dbania o ich higienę, czy przygotowywania miejsc dla osób, które wracają ze szpitali – powiedziała w rozmowie z Radiem Plus Radom siostra Małgorzata Kobylarz z prowincji sandomierskiej sióstr służek.

Dyrekcja Domu Pomocy zadbała o bezpieczeństwo sióstr zakonnych. Zostały wyposażone w maseczki, fartuchy i rękawiczki ochronne. - Same też staramy się być ostrożne. Ci ludzie przeżyli już wiele, była ewakuacja, pobyt w szpitalu i dlatego potrzebna jest pewna stabilizacja. Trzeba dostrzegać Chrystusa w drugim człowieku. Żaden lęk czy obawa nie może nas zamykać na potrzeby innego człowieka – powiedziała siostra Małgorzata, która jest moderatorką Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej.

W ostatnim czasie DPS w Drzewicy przeszedł dezynfekcję. Wykonali ją żołnierze z 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Z myślą o powracających do DPS-u mieszkańcach Powiat Opoczyński zorganizował akcję „Powrót do domu”. Miała ona na celu zbiórkę niezbędnych do funkcjonowania w domu przedmiotów i ubrań, które utracili jego mieszańcy. W wyniku przeprowadzonej w DPS-ie dezynfekcji musiały zostać zutylizowane wszystkie pozostawione przedmioty: odzież, koce, pościel. Finalizowana jest zbiórka nowych ubrań i przedmiotów dla powracających do DPS-u mieszkańców.

Przypomnijmy, że na terenie powiatu opoczyńskiego aktualnie jest 125 osób zakażonych koronawirusem, najwięcej w gminie Drzewica - 98 osób.

Zapraszamy do nas: