Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

W 75 rocznicę zakończenia II wojny światowej

środa, 06 maj 2020 08:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W piątek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, także patrona Parafii Wojskowej w Radomiu. W tym dniu przypada również 75 rocznica zakończenia II wojny światowej.

W tym roku ze względu na zaistniałą sytuacją epidemiologiczną -  uroczystości będą miały ograniczony charakter - podkreśla Proboszcz parafii wojskowej w Radomiu ks. ppłk Kryspin Rak. O godz. 11.45 na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przed Kościołem Garnizonowym zostaną złożone wiązanki kwiatów. Centralnym punktem będzie Msza święta o godz. 12.00 w Kościele Garnizonowym. Eucharystii w intencji poległych i pomordowanych w okresie II wojny światowej oraz w intencji parafian, żołnierzy i rodzin wojskowych Garnizonów Radom i Grójec oraz wszystkich związanych z wojskową świątynią w Radomiu będzie przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik.

Jednocześnie ks. ppłk Kryspin Rak proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu przypomina, iż zgodnie z zarządzeniem władz państwowych określającym liczbę uczestników w obiektach kultu religijnego - w Kościele Garnizonowym może uczestniczyć we Mszy świętej nie więcej niż 35 osób.

 

Zapraszamy do nas: