Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Przygotowanie do małżeństwa w formie on-line

środa, 06 maj 2020 13:24 / Autor: Radosław Mizera
foto: toanmda/pixabay
Radosław Mizera

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zachęca parafie, aby przygotowywały narzeczonych do małżeństwa za pomocą wideokonferencji, czy prezentacji materiałów multimedialnych.

- Roztropnemu rozeznaniu księży polecamy zorganizowanie dla par, które mają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa, przygotowania w formie on-line wideokonferencji, prezentację materiałów multimedialnych - powiedział ks. Sławomir Adamczyk, duszpasterz rodzin.

Dodaje, że narzeczonym, którzy mają odleglejszą datę ślubu proponuje się wzięcie udziału w katechizacji dla narzeczonych, która będzie organizowana po ustaniu obecnych trudności i obostrzeń.

- Jednocześnie przypominamy, że nie akceptujemy zaświadczeń o przygotowaniu do małżeństwa zdobytych przez Internet lub takich, które budzą podejrzenia co do ich autentyczności - dodał ks. Adamczyk.

Duszpasterstwo rodzin przypomina również, że należy kierować narzeczonych do parafialnych poradni rodzinnych, które funkcjonują przy parafiach. Doradcy powinni mieć możliwość korzystania z parafialnych komputerów, aby można prowadzić spotkania on-line (na skype, zoomie). Ks. Adamczyk przypomna też, że ostatnie spotkanie doradcy z narzeczonymi jest indywidualne, z zachowaniem obowiązujących i aktualnych obostrzeń. Zastrzega przy tym, że przyjęte rozwiązania i propozycje mają charakter czasowy, do odwołania.

Prawdopodobnie w czerwcu zostanie wznowiona katechizacja przedmałżeńska, która obejmuje 10 spotkań.

Przypomnijmy, od 2017 roku w Diecezji Radomskiej realizowana jest pogłębiona forma przygotowania narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa. Program przygotowania „Droga do szczęśliwego małżeństwa” obejmuje 10 spotkań z narzeczonymi. Spotkania z narzeczonymi odbywają się w każdym dekanacie, w wyznaczonej parafii. Narzeczeni, w trosce o przyszłość własnego małżeństwa, włączają się w katechezy przedmałżeńskie i uczestniczą w spotkaniach w parafialnej poradni rodzinnej.

Zapraszamy do nas: