Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Kiedy najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych?

środa, 13 maj 2020 18:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. https://pixabay.com
Weronika Chochoł

W czwartek, 13 czerwca odbędzie się najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych w maryjnych sanktuariach diecezji radomskiej. Kolejna edycja spotkań z narzeczonymi, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa rozpocznie się na początku lipca. 

- Dni skupienia prowadzą dekanalni duszpasterze rodzin w porozumieniu z kustoszem sanktuarium. Na zakończenie dnia skupienia narzeczeni powinni otrzymać wpis do zaświadczeń, które potem są wpinane do protokołu kanonicznego badania narzeczonych - wyjaśnia ks. Sławomir Adamczyk - duszpasterz rodzin diecezji radomskiej. 

Najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych zaplanowany jest na sobotę, 13 czerwca. Ks. Adamczyk zachęca do udziału w tym spotkaniu. - Dzień skupienia jest bardzo dobrą formą duchowego przygotowania narzeczonych do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego i zwieńczeniem przygotowania bezpośredniego do małżeństwa.

Kolejna edycja spotkań z narzeczonymi przygotowującymi się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego rozpocznie się w sobotę, 4 lipca. Zakończy ją dzień skupienia w drugą sobotę września (12.09) 

Zapraszamy do nas: