Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Radomski KIK modlił się o rychłą beatyfikację swojego Patrona

czwartek, 28 maj 2020 22:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Civitas Christiana w Radomiu modlili się 28 maja 2020 roku w 39. rocznicę śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego.

Mszy świętej w radomskiej katedrze, w której uczestniczyli czlonkowie KIK razem ze sztandarem klubu przewodniczył kapelan klubu ks. prał. Edward Poniewierski kanclerz kurii diecezji radomskiej. W homilii przypomniał dwie wizyty w Radomiu kard. S. Wyszyńskiego. W 1968 roku z okazji 150 lecia diecezji sandomierskiej i w 1972 roku, kiedy na szlak nawiedzenia wrócił obraz M. B. Częstochowskiej. Wielkim wysiłkiem kard. S. Wyszyńskiego była troska o jedność narodu – mówił ks. E. Poniewierski. Przypomniał wydarzenia z maja 1981 roku. Zamach na Jana Pawła II i śmiertelną chorobę Prymasa Tysiąclecia:

 Przywołał też słowa, które Prymas Tysiąclecia zapisał w swoim testamencie oraz obraz z uroczystości pogrzebowych kard. S. Wyszyńskiego:

Ks. prał. Edward Poniewierski przywołał też w homilii słowa kard. S. Wyszyńskiego, które są dowodem jego wielkiej miłości do narodu, któremu wszyscy powinniśmy służyć:

 Patronem KIK w Radomiu jest kard. Stefan Wyszyński. Jan Rejczak prezes KIK w Radomiu mówi o związkach klubu z Prymasem Tysiąclecia:

Po Mszy świętej uczestnicy liturgii otrzymali pamiątkowe kartki ze zdjęciami kard. S. Wyszyńskiego, kard. Karola Wojtyły, bpa Piotra Gołębiowskiego oraz pomnikiem kard. S. Wyszyńskiego, który stoi przed radomską katedrą. Na zakończenie członkowie KIK w obecności sztandaru złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem kard. S. Wyszyńskiego.

 

O szybką beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i dobre przygotowanie do tego wydarzenia modlili się 28 maja br. członkowie Stowarzyszenia Civitas Christiana. Mszy św. w kościele M. B. Miłosierdzia w Radomiu przewodniczył ks. dr Marcin Rogala asystent stowarzyszenia. Warto dodać, że członkowie Stowarzyszenia Civitas Christiana spotykają się systematycznie już od ponad roku, każdego 28 dnia miesiąca, by modlić się o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Obecnie modlą się o dobre przygotowanie do uroczystości, które były zaplanowane na 7 czerwca, ale ich termin został odwołany ze względu na epidemię.

 

Ślady kard. S. Wyszyńskiego w Radomiu. Jest patronem KIK i Stowarzyszenia Civitas Christiana. To także ulica, której jest patronem, pomnik przed radomską katedrą, autorstwa Dominika Wdowskiego. 26 maja 2020 roku poświęcił go kard. J. Ratzinger. Prymas Tysiąclecia jest patronem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 31 przy ul. Białej w Radomiu oraz patronem Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących przy ul. A. Struga. Uroczystość nadania patrona odbyła się 18 listopada 2003 roku, z udziałem Prymasa Józefa Glempa.

Zapraszamy do nas: