Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

Sanktuaria

Kardynał Dziwisz z wizytą w Skarżysku-Kamiennej - w planach drobne remonty

wtorek, 02 czerwca 2020 12:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

15 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia i diecezjalne obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w skarżyskim sanktuarium swoją obecnością ma uświetnić kardynał Stanisław Dziwisz. Sanktuarium przygotowuje się do uroczystości, niektóre prace już się zakończyły, w planach są kolejne działania. 

Uroczystości zaplanowane są na 2 lipca. Dokładnie tego dnia w 2005 roku ks kard. Henryk Gulbinowicz z udziałem tłumów wiernych z Polski i ze świata dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia znajdującego się w sanktuarium. - Ksiądz biskup Materski po koronacji powiedział do mnie takie słowa: Zawsze 2 lipca - bez względu na to, jaki to będzie dzień - niech będzie dziękczynienie - wspomina ks. kan. Jerzy Karbownik - kustosz Matki Bożej Ostrobramskiej: 

2 lipca w skarżyskim sanktuarium mają się również odbyć diecezjalne obchody setnej rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość swoją obecnością uświetni kardynał Stanisław Dziwisz - sekretarz Papieża-Polaka. 

Społeczność Skarżyska-Kamiennej duchowo przygotowuje się do tych uroczystości, potrzebne są również drobne remonty. Dobiega końca remont uliczki przed Ostrą Bramą, będą ustawione tam nowe ławki. - chcemy, żeby to miejsce przyciągało, było estetyczne. Żeby ludzie, którzy przychodzą do Matki Bożej mieli dobre warunki i dobrze się tu czuli - wyjaśnia kustosz sanktuarium w Skarżysku-Kamiennej: 

Koronacja Obrazu Matki Bożej jest w pierwszym rzędzie przejawem synowskiej wdzięczności i miłości ludu Bożego względem Maryi, która swą macierzyńską opieką otacza ludy i narody. Jest również wezwaniem do wdzięczności za otrzymane za Jej pośrednictwem łaski i dobrodziejstwa Boże. Umieszczenie koron na wizerunku Maryi, oznacza najpierw uwielbienie samego Boga, który wybrał i obdarował Dziewicę Maryję, włączając Ją w realizację zbawczych planów. Jest to także wyraz czci i hołdu złożony Tej, która po macierzyńsku służy dzisiaj Kościołowi.

Zapraszamy do nas: