Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Są już w drodze!

piątek, 05 czerwca 2020 19:44 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Około 50 osób bierze udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszyła 5 czerwca z kościoła św. Wacława w Radomiu.

Jedna Droga Krzyżowa, cztery trasy. Idą w deszczu i nocy, pokonują siebie, własne słabości, by zyskać jeszcze więcej. Po Mszy świętej i błogosławieństwie 5 czerwca wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestniczą w niej kobiety i mężczyźni, młodsi i starsi. Każdy kto czuje taką potrzebę w sercu, by trud i zmęczenie ofiarować Bogu i zjednoczyć się z cierpiącym Chrystusem. To wyzwanie duchowe mówią Paweł i Monika:

Potrzebny jest ten trud. To ma boleć - mówią Agnieszka i Małgorzata:

To czas na ekskluzywny kontakt z Panem Bogiem mówi koordynator EDK ks. Krzysztof Bochniak:

Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczęła Msza św. w kościele św. Wacława w Radomiu. W homilii ks. Krzysztof Bochniak mówił między innymi:

Wyruszających w drogę błogosławił i żegnał proboszcz parafii św. Wacława ks. Andrzej Tuszyński:

To z potrzeby serca mówiła przed wyruszeniem w drogę Julia:

Msza święta rozpoczynająca EDK połączona była z dziękczynieniem za 27 lat kapłaństwa ks. Andrzeja Tuszyńskiego. Przedstawiciele parafii po liturgii złożyli życzenia i kwiaty swojemu proboszczowi.

Pątnicy mogą wybrać jedną z czterech tras: z Radomia przez Jastrząb do Skarżyska - Kamiennej (45 km), z Radomia do Skarżyska - Kamiennej (52 km), z Jastrzębia do Czarnej (38 km), z Radomia przez Jastrząb do Czarnej (63 km).

Zapraszamy do nas: