Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Trwa zbiórka na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

niedziela, 13 października 2013 16:26 / Autor: Jacek Wieczorek
Jacek Wieczorek

W Dzień Papieski przed kościołami diecezji radomskiej kwestują młodzi stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W Dzień Papieski przed kościołami diecezji radomskiej kwestują młodzi stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, Zawiszacy i minsitranci, którzy w ten sposób zbierają fundusze na edukację zdolnej młodzieży z biednych rodzin. Fundacja powstała w 2000 roku i upamiętnia pontyfikat bł. Jana Pawła II m.in. przez wspieranie utalentowanej ale ubogiej młodzieży z małych miejscowości.

- Stypendium jest bardzo ważne, bo dzięki niemu udaje mi się kupić niezbędne książki i materiały, bez niego byłoby ciężko sprostać kosztom edukacji moim rodzicom - przyznaje Kasia, licealistka z małej miejscowości pod Radomiem. Reakcje ludzi na kwestującą młodzież są różne. - Wydaje mi się, że jest coraz więcej pozytywnych reakcji pomimo dzisiejszej niechęci wobec Kościoła. - powiedział nam Paweł,

Stypendyści zbierali fundusze także w sobotę. Na dzisiejszy wieczór przygotowali również modlitewne czuwania, apele i koncerty w Wierzbicy, Jastrzębi, Radomiu. W Jedlni-Letnisko i Pionkach odbyły się Biegi ku czci bł. Jana Pawła II, w których rywalizowały dzieci, młodzież i dorośli. Mszy świętej na zakończenie Dnia Papieskiego w katedrze Opieki NMP o godz. 20.00 będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik.