Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Solidarność parafii

piątek, 08 sierpnia 2014 13:34 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nawet trzysta tysięcy złotych wyniesie remont kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej na radomskim Dzierzkowie, który ucierpiał w wyniku pożaru w połowie lipca. Solidarność z poszkodowaną parafią wyraziły wspólnoty z dekanatu Radom-Centrum oraz pojedyncze z terenu diecezji, które przeprowadziły zbiórki do puszek.

Za okazane wsparcie dziękuje proboszcz parafii na Dzierzkowie ks. Roman Majchrzyk. - Każda złotówka jest dla nas na wagę złota, dlatego bardzo dziękuję wszystkim parafiom, które zorganizowany zbiórki podczas jednej z niedziel i przekazały nam wsparcie. W imieniu całej parafii bardzo dziękuję - powiedział ks. Majchrzyk.

Obecnie w kościele pracują specjalistyczne firmy, które zajmują się malowaniem kościoła i wymianą całej instalacji elektrycznej. Wierni pomagają przy pracach porządkowych. Ks. Majchrzyk ma nadzieję, że wszystkie prace zakończą się we wrześniu. Msze święte na tygodniu są sprawowane na powietrzu, zaś niedzielne na schodach przy wejściu do kościoła. W wyniku pożaru spłonęły dwie zakrystie, zniszczeniu uległa część instalacji elektrycznej. Świątynia została pobrudzona sadzą, zdewastowane też zostały ściany i sufit prezbiterium. Do chwili obecnej jeszcze nie udało się ustalić przyczyny pożaru.