Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wracają kursy dla narzeczonych i wakacyjna poradnia rodzinna!

środa, 01 lipca 2020 13:32 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. pixabay.com
Magdalena Gliszczyńska

Przygotowanie do małżeństwa wraca do normalnego cyklu 10 spotkań, tak jak to miało miejsce przed pandemią.

- Miesiące wakacyjne są najczęściej wybierane przez narzeczonych na zawarcie małżeństwa. Ponadto wiele par z powodu epidemii zdecydowało się przełożyć termin ślubu. Trzeba zatem przypuszczać, że ilość zawieranych małżeństw w najbliższym czasie będzie większa. W związku z poluzowaniem obostrzeń dotyczących epidemii zaczynają normalnie funkcjonować parafie oraz inne instytucje kościelne. Pozwala to także myśleć o powrocie do normalnego przygotowania narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa – mówi ks. Sławomir Adamczyk diecezjalny duszpasterz rodzin.

Dlatego też ks. Sławomir Adamczyk informuje, że na terenie Diecezji Radomskiej wznowione jest przygotowanie do małżeństwa według wcześniej ustalonego programu.

Najbliższa edycja spotkań z narzeczonymi przygotowującymi się do małżeństwa rozpocznie się 4 lipca, a skończy dniem skupienia dla narzeczonych w sanktuariach maryjnych w drugą sobotę września, czyli 12 września 2020 roku. W tym czasie w każdym dekanacie Diecezji Radomskiej będą odbywać się takie spotkania z narzeczonymi.

Informacje o tym będą podawane w ogłoszeniach parafialnych lub przez księży pracujących w danej parafii. - Księża będą informować o tym, że narzeczeni, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie małżeństwa proszeni są, aby wzięli udział w tej katechizacji. Będzie ona składała się z 10 spotkań formacyjnych, zakończonych dniem skupienia. Jednocześnie narzeczeni proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej po odbiór wyprawek dla narzeczonych i szczegółowe informacje – informuje duszpasterz rodzin.

Z myślą o narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa w najbliższym czasie Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej uruchamia dodatkowe dyżury w miesiącach:

- lipiec i sierpień 2020 r. poradnia będzie czynna w Radomiu przy Parafii Katedralnej przy ulicy Sienkiewicza 13, w soboty od godziny 10:00 – 12:00 w budynku parafialnym na I piętrze.

- Zachęcam wszystkich narzeczonych, którzy odłożyli datę zawarcia małżeństwa oraz tych, którzy mają zarezerwowaną datę ślubu w najbliższych miesiącach, aby aktywnie włączyli się w katechizację przedmałżeńską. Wszystkim życzę dobrego przygotowania się do niezapomnianej chwili zaślubin i szczęśliwego małżeństwa w przyszłości – dodaje ks. Sławomir Adamczyk.

Duszpasterz Rodzin przypomina także, że zamiar zawarcia małżeństwa należy zgłosić w parafii, gdzie będzie miał miejsce ślub. Trzeba to uczynić przynajmniej 6 miesięcy przed datą ślubu. Podczas spotkania z duszpasterzem, które ma charakter zapoznawczy, ustalana jest data ślubu oraz cały przebieg przygotowania bezpośredniego do małżeństwa.

Zapraszamy do nas: