Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wakacje z Bogiem

czwartek, 02 lipca 2020 15:10 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Poprzez modlitwę i zabawę chcą na nowo doświadczyć spotkania z Jezusem Chrystusem - grupa ok. 30 osób w wieku 12 - 14 lat bierze udział w letniej oazie przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach.

 

Wakacyjne rekolekcje ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa są w tym roku inne niż zwykle. Ruch "Światło-Życie" organizuje je przy parafiach. Pierwszy turnus już się rozpoczął i potrwa do 9 lipca. W oazie przy parafii w Pionkach uczestniczy 27 osób z Pionek i Garbatki-Letnisko - na zabawie i wspólnej modlitwie spędzają dziennie ok. 6 godzin.

- Poprzez modlitwę, zabawę, poprzez spotkania w grupach chcemy razem z młodzieżą doświadczyć na nowo spotkania z Chrystusem, ale też niejako odnowić swoje życie chrześcijańskie, bo pierwszy stopień związany jest ze szczególnym momentem przyjęcia Chrystusa za swojego Pana i Zbawiciela - mówi proboszcz parafii, ks. Mariusz Wincewicz:

- To kompletnie inna forma rekolekcji niż do tej pory. Musieliśmy zderzyć się z pewnymi obawami rodziców i samych uczestników. Z ich strony jest to też akt wiary i pewnego zaufania, że jednak będzie bezpiecznie, a rekolekcje są warte tego, żeby zaryzykować, żeby te dobra duchowe, które mogą uczestnicy czerpać z tego czasu, były rzeczywiście wymierne. To jest też świadectwo dla nas, ludzi wierzących, i samych księży, że ci młodzi chcą jednak czegoś więcej, że jednak zarzucają tę sieć pomimo pewnego ryzyka - mówi moderator wikariusz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach, ks. Daniel Reguła. - Jest tutaj wiele osób, które na oazę wyjazdową nie wybrałyby się, a na zasadzie półkolonii tutaj są. Dodatkowo też często nie mają gdzie wyjechać, tak jak to robili co roku, zostali w domu, a więc dzięki temu możemy spędzić czas i pożytecznie, i duchowo - dodaje.

- Te warunki wymagają od animatorów trochę więcej, ponieważ integracja jest zaburzona przez to, że nie spędzamy ze sobą całego dnia - mówi animatorka Gabrysia Raczkowska z Sieciechowa. - Oprócz tego, że w tym roku trzeba pilnować rozwoju duchowego, to jeszcze przestrzegamy tych wszystkich sanitarnych obostrzeń. Plan dnia jest zmienny, bo to są rekolekcje w pigułce. Ważnym momentem jest spotkanie w grupach. Jest namiot spotkania. Mieliśmy pogodny wieczór. Centralnym punktem jest Eucharystia. Liczymy, że owoce będą takie same jak po każdych rekolekcjach, a może jeszcze piękniejsze, bo w tym trudnym czasie może ukaże się indywidualizm uczestników - dodaje.

Wakacje z Bogiem spędzają po raz pierwszy Wiktoria Wojtulewicz, Alan Stępień i Kacper Cybulski z Pionek. - To księża z naszej parafii zachęcili nas do udziału w rekolekcjach. Mamy nadzieję, że dzięki tej oazie zbliżymy się do Pana Boga i pogłębimy naszą relację z Nim. Każdego dnia coraz bardziej integrujemy się i coraz lepiej się poznajemy. Nie nudzimy się, mamy czas na odpoczynek. Ten czas chcemy spędzić z Bogiem i oderwać się od codzienności - mówią.

Oaza wakacyjna potrwa do 9 lipca.

Zapraszamy do nas: