Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Okaż serce

czwartek, 14 sierpnia 2014 10:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W diecezji radomskiej rusza akcja "Tornister pełen uśmiechów".

Radomska Caritas wspólnie z Parlamentem Młodzieży Miasta Radomia rozpoczyna akcję "Tornister pełen uśmiechów". Dla najbardziej potrzebujących rodzin zostanie przygotowanych około 300 wyprawek szkolnych. Każda rodzina, która posiada troje lub więcej dzieci, oprócz wyprawki szkolnej otrzyma także plecak.

Iwona Stępniewska z Caritas Diecezji Radomskiej poinformowała, że w dniach 21- 30 sierpnia w sklepach Biedronka, Real, Leclerc i Selgros w Radomiu oraz w regionie, zostaną wystawione kosze na dary. Każdy chętny będzie mógł przekazać artykuły szkolne dla podopiecznych Caritas. Iwona Stępniewska dodaje, że z każdym rokiem przybywa rodzin, których nie stać na zakup najpotrzebniejszych rzeczy do szkoły. Tylko w poniedziałek do godziny 11.00 na wyprawki szkolne zapisało się ponad 200 osób.

Z kolei ks. Robert Kowalski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej zwrócił uwagę, że dodatkowo za pośrednictwem Parafialnych Zespołów Caritas, chętni mogą wziąć plecaki z listą potrzebnych artykułów. Po ich wypełnieniu komplety wyprawek trafią do dzieci z danej parafii. - To rodziny o bardzo niskich dochodach, cieszące się dobrą opinią proboszcza swojej parafii. Jeżeli zapotrzebowanie na wyprawki szkolne okaże się większe, postaramy się pomóc w miarę naszych sił. Dlatego apelujemy do firm i osób prywatnych o wsparcie finansowe, aby niektóre rzeczy móc dokupić samodzielnie. Część pieniędzy na ten cel pochodzi również z datków na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - powiedział ks. Robert Kowalski. Do akcji włączyły się również firmy: ZUS, Dürr Poland i Kombud oraz Państwowa Straż Pożarna.

Wydawanie plecaków z wyprawkami odbędzie się w czwartek 28 sierpnia w siedzibie radomskiej Caritas przy ulicy Kościelnej w godzinach od 9.00 do 12.00.