Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Ostatnie pożegnanie ks. Jacka Cedrowskiego w Studziannie

sobota, 18 lipca 2020 10:01 / Autor: Michał Kaczor
fot. Wojciech Jaskuła
Michał Kaczor

W bazylice św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela w Studziannie odbyło się ostatnie pożegnanie ks. Jacka Cedrowskiego.

Mszy świętej przewodniczyli bp Piotr Turzyński – biskup pomocniczy diecezji radomskiej oraz bp Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej. Homilię wygłosił ks. Mirosław Prasek, prokurator krajowy księży filipinów.

- W Tomaszowie Mazowieckim rozpoznawał swoje powołanie. Tam, kiedy usłyszał powołanie do pójścia drogą życia kapłańskiego w Kongregacji Księży Filipinów powiedział „tak, oto jestem, poślij mnie”. I temu swojemu „tak” był wierny przez wszystkie lata. Ostatnie lata życia przemierzał ks. Jacek na terenie Archidiecezji Łódzkiej: w parafii Łasku-Kolumnie, św. Mateusza w Łodzi i w parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. We wszystkich tych parafiach zostawił po sobie wiele dobra. Zjednał swoją piękną postawą wielu, zwłaszcza ludzi młodych. Piękne świadectwo ostatnich 10 miesięcy pracy przedstawił podczas mszy świętej ksiądz proboszcz. W krótkim czasie potrafił uczynić wiele dobra chociaż poprzeczka była wysoko postawiona przez jego poprzednika. On ją jeszcze podniósł - powiedział bp Ireneusz Pękalski.

Ciało ks. Jacka Cedrowskiego spoczęło w grobowcu księży filipinów.

Ks. Jacek Cedrowski zmarł 9 lipca w wieku 51 lat. Urodził się w Tomaszowie Mazowieckim. Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 roku w Tarnowie. Przez wiele lat pełnił posługę w bazylice św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela w Studziannie. Przez ostatni rok posługiwał w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie.