Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Diecezja radomska pomaga w walce z koronawirusem

środa, 22 lipca 2020 15:14 / Autor: Radosław Mizera
foto: Marta Deka/Gość Niedzielny
Radosław Mizera

Diecezja radomska podsumowała dotychczasowe działania w walce z koronawirusem.

Na specjalny fundusz "Pomagam", który utworzył biskup Henryk Tomasik wpłynęło ponad 194 tys. złotych. - Część środków przekazaliśmy dla szpitali i domów pomocy społecznej, gdzie wystąpiła trudna sytuacja związana z koronawirusem - powiedział ks. Szymon Pikus, ekonom diecezji radomskiej.

Środki na Fundusz "Pomagam" wpłynęły od 405 księży, kilku parafii i domów zakonnych. Kolejne 35 tys. złotych wpłynęło na konto diecezjalnej Caritas i szpitali.

Do tej pory ze zgromadzonych środków wydano ok. 138 tys. złotych. Zakupiono 950 litrów płynów do dezynfekcji; odczynniki i sprzęt laboratoryjny do sanepidu oraz 2 fumigatory do szpitali; urządzenia do dezynfekcji dużych powierzchni; kombinezony ochronne; rękawiczki ochronne; maseczki ochronne jednorazowe; maseczki PPF3; przyłbice ochronne oraz posiłki.

 

Wsparcia udzielono szpitalom w Radomiu, Przysusze i Kozienicach oraz Sanepidowi w Radomiu, jak również Domom Pomocy Społecznej w Drzewicy, Jedlance, Krzyżanowicach, Niedabylu, Radomiu i Wierzbicy. Pomoc trafiła również do Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w Goździe Starym i Radomiu, prowadzonym przez Siostry Niepokalanki oraz do Domu Księży Emerytów.