Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Matka Anna Telus z Paradyża nową przełożoną generalną sióstr Prezentek

środa, 22 lipca 2020 15:23 / Autor: Radosław Mizera
foto: diecezja.pl
Radosław Mizera

Matka Anna Telus z Paradyża została wybrana nową Przełożona Generalną. Wyboru dokonano w podczas Kapituły Generalnej Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która odbywa się w Krakowie.

Wcześniej s. Anna Telus pracowała jako nauczycielka języka francuskiego w Liceum Sióstr Prezentek w Krakowie, a od 1997 roku przez 23 lata była dyrektorką Liceum Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie.

Anna Telus urodziła się 14 marca 1962 roku, pochodzi z wielodzietnej rodziny w parafii Paradyż koło Opoczna. Ukończyła Liceum Sióstr Prezentek i studia z romanistyki na KUL-u w Lublinie.

Zgromadzenie Sióstr Prezentek, powstałe w 1627 roku w Krakowie, pełni w Kościele dzieła wychowawcze w duchu bł. Zofii Czeskiej. Siostry pracują w 18 placówkach w Polsce, w Watykanie i na Ukrainie. Prowadzą szkoły w Krakowie i Rzeszowie, przedszkola w Warszawie, Bukownie i Świdnicy, Rodzinny Dom Dziecka w Łukowicy, Dom Pomocy Społecznej w Jordanowie oraz podejmują pracę katechetyczną w parafiach w Polsce i na Ukrainie.