Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Wydarzenia

Z wdzięcznością za otrzymane łaski! W niedzielę obchody 400-lecia objawień św. Anny w Smardzewicach

czwartek, 23 lipca 2020 14:36 / Autor: Weronika Chochoł
fot. klasztor.website.pl
Weronika Chochoł

400 lat temu w Smardzewicach objawiła się św. Anna - matka Maryi, babka Jezusa. W najbliższą niedzielę w smardzewickim sanktuarium odbędą się uroczyste obchody rocznicy, połączone z poświeceniem odrestaurowanego ołtarza głównego i obrazu św. Anny znajdującego się w centralnej jego części. Uroczystościom przewodniczył będzie Biskup Radomski Henryk Tomasik.

W roku 1620 w Smardzewicach św. Anna objawiła się gospodarzowi Wojciechowie Głowie, polecając mu wybudowanie kapliczki dla czci Jej Córki Maryi i Wnuka Jezusa. Wojciech Głowa przejął się tym bardzo, a św. Anna potwierdziła swą misję licznymi cudami i uzdrowieniami, zwłaszcza przez wodę ze źródełka. Wieść ta rozeszła się bardzo szybko i do Smardzewic przybywały rzesze pielgrzymów.

- Od tego momentu mija już 400 lat, a św. Anna wciąż czuwa nad nami jak Babcia. Chroni nas od nawałnic, klęsk i nieszczęść - potwierdza o. Marek Zienkiewicz - gwardian Klasztoru Franciszkanów, kustosz sanktuarium św. Anny w Smardzewicach: 

- Choć same uroczystości wypadają 26 lipca, to św. Anna przyjmuje każdego dnia. Nawiedzając Ją dajemy Jej szansę, aby zmieniła nasze serca i nasze życie, bo Ona je dobrze zna - podkreśla o. Zienkiewicz: 

Uroczyste obchody 400-lecia Objawienia się św. Anny w Smardzewicach obędą się w najbliższą niedzielę, 26 lipca o godzinie 12.00. Podczas jubileuszowej Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika poświęcony zostanie ołtarz główny, który przeszedł generalny remont oraz znajdujący się w jego centrum obraz św. Anny.