Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Biskupia troska o trzeźwość Polaków

sobota, 16 sierpnia 2014 11:44 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup Henryk Tomasik z uznaniem i wdzięcznością dostrzega działalność wielu instytucji, ruchów, fundacji i osób prywatnych, które podejmują "często heroiczną walkę o trzeźwość w całej diecezji". Jednocześnie podziękował gminie Radom za włączanie się w działania na rzecz profilaktyki alkoholowej.

Biskup Tomasik przypomina, że sierpień już od ponad 30 lat jest nazwany miesiącem trzeźwości. Zwraca też uwagę, że kształtowanie właściwych postaw może się odbywać jedynie w otoczeniu przyjaznym trzeźwości. Dodaje przy tym, że za tworzenie takich warunków odpowiadają w pierwszym rzędzie władze ustawodawcze i samorządowe. - Z uznaniem i wdzięcznością należy zauważyć działalność wielu instytucji, ruchów, fundacji i osób prywatnych, które podejmują często heroiczną walkę o trzeźwość w całej diecezji - podkreśla biskup radomski.

Przypomniał też słowa świętego Jana Pawła II, który mówił do nas: "Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła".

- Trzeźwi Polacy kierujący się dobrze uformowanym sumieniem, mogą owocnie uczestniczyć budowaniu życia społecznego opartego na Ewangelii. Są wielkim darem dla Kościoła i Ojczyzny - podkreśla biskup Tomasik.

Biskup radomski podziękował przy okazji za refleksję nad ważnym dokumentem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Prosił też o "wielką modlitwę w intencji trzeźwość naszego Narodu".

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.