Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rycerze Kolumba apelują o obronę wartości chrześcijańskich

poniedziałek, 27 lipca 2020 10:10 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Rycerze Kolumba w Radomiu apelują do wszystkich mężczyzn o zajęcie stanowczej postawy w sprawie braku poszanowania wartości chrześcijańskich oraz godności kobiety i mężczyzny we współczesnym świecie.

W przesłanym komunikacie Rycerze Kolumba piszą m.in.: "W atmosferze epidemii, świadomi wszelkich zagrożeń i ataków na nasze chrześcijańskie rodziny i dzieci, niszczenia godności mężczyzny i kobiety, ataków na Kościół i wartości patriotyczne wzywamy i zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby stanęli w „wyłomie” w obronie tych wartości. Rozpoczynając miesiąc sierpień – miesiąc umiłowania Boga i Ojczyzny przez abstynencję i pielgrzymowanie, przez wspominanie rocznic patriotycznych wydarzeń, przekonani, że Bóg nieustannie zło zwycięża dobrem otwórzmy nasze serca i umysły na Zbawiciela, który nas poprowadzi i doda sił.

Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn w niedzielę, 2 sierpnia do „Męskiego Różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej. Po liturgii mężczyźni wyjdą procesyjnie, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.