Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Ogólnopolskie spotkanie Wesela wesel w ten weekend w Radomiu

środa, 29 lipca 2020 11:58 / Autor: Monika Nowakowska
foto: waratharn
Monika Nowakowska

Sierpień miesiącem abstynencji - w najbliższą sobotę, 1 sierpnia w Diecezjalnym Ośrodku Trzeźwości w Radomiu odbędzie się ogólnopolskie spotkanie rodzin, które zorganizowały swoje przyjęcia weselne bez alkoholu. Punktem kulminacyjnym wydarzenia ma być msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

Inicjatywa "Wesele Wesel" od lat krzewi ideę wesel bezalkoholowych i promuje trzeźwy styl życia. Ma odnowić cześć katolickiego ślubu, wzmocnić trwałość małżeństw i umocnić więzy społeczne w rodzinie i narodzie. To spotkania, które mają charakter rekolekcyjno–ewangelizacyjny oraz rozrywkowy. Ich głównym punktem jest bezalkoholowy bal weselny poprzedzony uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Spotkania adresowane są do wszystkich osób, które zorganizowały swoje przyjęcia weselne w 100-procentowej trzeźwości lub chciałyby zorganizować takie wesele sobie lub swoim dzieciom, a także do osób, które nie do końca wierzą, że zabawa bez "procentów" też może być udana.

Tegoroczne spotkanie z powodu zagrożenia epidemicznego zmieni nieco formę, ale jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie atrakcji - opowiadał w Radiu Plus Radom diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Mirosław Kszczot:

 

W programie będzie m.in. zwiedzanie Muzeum Wsi Radomskiej, konferencja, występy zespołów ludowych z gminy Sławno koło Opoczna, piknik rodzinny i grill. Centralnym punktem spotkania będzie msza święta o godz. 16:00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości oraz ks. bp Henryka Tomasika, biskupa radomskiego.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 sierpnia o godzinę 9:30 w Parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Starokrakowskiej w Radomiu.

Zapraszamy do nas: