Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Grupa zielona z Końskich również idzie na Jasną Górę

piątek, 31 lipca 2020 11:29 / Autor: Michał Kaczor
fot. Marcin Prejs/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Grupa około 40 osób z parafii św. Mikołaja w Końskich wyruszy na pielgrzymi szlak. Ze względów sanitarnych zapisy są już zamknięte.

Pielgrzymi z Końskich wyruszą 8 sierpnia o godz. 15.00. Ks. Michał Podsiadły, wikariusz parafii św. Mikołaja  podkreśla, że grupę udało się stworzyć dzięki determinacji mieszkańców Końskich.

- To będzie grupa około 40-osobowa. Może nie będzie wielka, ale to będą ludzie, którzy mają ogromne pragnienie pielgrzymowania w sercu. Gdyby nie determinacja ludzi z Końskich, to obawiam się, że nie doszłaby do skutku - mówi ks. Podsiadły.

Pielgrzymka z Końskich pójdzie zmienioną trasą. W wytyczeniu jej pomogli leśnicy z nadleśnictwa Skarżysko.

- Idąc w kolumnie skarżyskiej, skorzystaliśmy z przychylności leśników skarżyskich, którzy wyznaczyli nam trasę. Będziemy wychodzić z Końskich. Pierwszy nocleg będziemy mieli w Sielpi, później na Słupię Konecką, przez Maluszyn. Cała trasa zajmuje nam 6 dni - tłumaczy ks. Michał Podsiadły.

Ze względów sanitarnych zapisy były możliwe do 19 lipca.

- Chcieliśmy to wcześniej dopiąć. Zdarzają się zapytania. Jeżeli gdzieś zrodzi się wielkie pragnienie, to będziemy rozmawiać indywidualnie, ale zasadniczo musieliśmy określić sobie grupę do zeszłej niedzieli - dodaje.

Grupa z Końskich będzie nocowała wyłącznie w swoich namiotach na polach.

Zapraszamy do nas: