Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Nie żyje ks. kan. Jan Grochowski

wtorek, 04 sierpnia 2020 19:16 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Wczoraj we wczesnych godzinach popołudniowych zmarł ks. kanonik Jan Grochowski, mieszkaniec Domu Księży Seniorów w Radomiu. Msza święta pogrzebowa w piątek, 7 sierpnia o godz. 12.00 w kościele św. Wojciecha w Górze Puławskiej.

Ciało śp. ks. Jana o godz. 13.00 zostanie przywiezione i pochowane na cmentarzu parafialnym w Górze Puławskiej. Msza święta żałobna będzie także celebrowana w parafii Tarłów w piątek, 7 sierpnia o godzinie 12.00.

Jak poinformował radomską korespondentkę Polskiej Agencji Prasowej, Ilonę Pecką ks. prałat Marek Fituch, wicekanclerz kurii w Radomiu, ksiądz Jan zmarł wczoraj w szpitalu jednoimiennym w Radomiu. Obecnie przebywa tam jeszcze jeden ksiądz senior, którego stan lekarze określają jako stabilny.

Ks. kanonik Jan Grochowski urodził się 23 stycznia 1937 r. w Górze Puławskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1963 roku w Sandomierzu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Beszowa, Skrzyńsko, Ożarów, Nowa Słupia, Mirzec, Iwaniska. Natomiast jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Stodoły, Mnin i Tarłów.

Od 2012 roku jako emeryt mieszkał w Domu Księży Seniorów w Radomiu przy ulicy Młyńskiej.

 

Módlmy się. Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Jan, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Amen