Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Na pątniczym szlaku są również pielgrzymi Kaptura

czwartek, 06 sierpnia 2020 11:15 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Z hasłem „Eucharystia - Wielką Tajemnicą Wiary” - grupy pątników z Radomia wyszły dziś na pielgrzymi szlak. To już 42. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W tym roku szczególna, bo z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z pandemią koronawirusa.

Grupa ok. 50 osób wyruszyła rankiem z parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze. To właśnie pierwszym proboszczem tej parafii i zarazem współorganizatorem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę był śp. ks. kanonik Zdzisław Domagała. W drodze do Jasnogórskiej Pani, pielgrzymi tradycyjnie już pomodlili się na skwerku im. Zdzisława Domagały przy ul. Kraszewskiego w Radomiu. Następnie, w maseczkach ochronnych na twarzach, wygodnych butach na nogach i z bagażem intencji w sercach ruszyli w dalszą drogę, by 13 sierpnia dotrzeć do upragnionego celu. Pomimo nałożonych obostrzeń sanitarnych, pielgrzymi są pełni nadziei i wiary:

W piątek do pielgrzymów dotrą grupy ze Skarżyska-Kamiennej, a w sobotę z Końskich.

Radomska pielgrzymka piesza, która od lat znajdowała się w czołówce pod względem ilości uczestników, jest w tym roku mocno okrojona. Ze względu na epidemię, na pątniczy szlak wyruszy w tym roku jedynie 11 grup liczących ok. 600 osób. W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia, pielgrzymi nie będą nocowali w domach rodzin, które zechciałyby ich ugościć, ale w namiotach. Zaleca się również, by rodziny pątników zrezygnowały z odwiedzin na trasie pielgrzymki.