Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Koncert PANdamusic na zamku w Iłży

środa, 20 sierpnia 2014 10:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Występ lubelskiego zespołu PANdamusic będzie jedną z atrakcji Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej, który w niedzielę 24 sierpnia odbędzie się na zamku w Iłży. Pozostałymi gośćmi imprezy będą: grupa Damy Radę oraz przedstawiciele sceny hip hopowej - Bęsiu i Arkadio.

Zespół PANdamusic powstał w Lublinie w lutym 2011 roku i od samego początku tworzą go: Renia Barańska - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, Marcin Bystrzycki - gitary, programowanie, Rafał Czarnacki - instrumenty klawiszowe, programowanie, Łukasz Czarnomski - gitary, Marcin Kojder - instrumenty perkusyjne, Łukasz Puła - gitara basowa oraz Maciej Ziemba - perkusja.

W trakcie ponad trzyletniej działalności grupa zagrała kilkadziesiąt koncertów w różnych częściach kraju i dzięki temu miała okazję do spotkań z bardzo różnorodną publicznością. Zespół PANdamusic jest laureatem głównej nagrody oraz nagrody publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Marana Tha". Wziął także udział w warszawskim koncercie Debiuty 2012 oraz w festiwalu Chrześcijańskie Granie, który odbył się w stolicy w październiku 2013 roku. W sierpniu ubiegłego roku PANdamusic wystąpiła zaś na zaproszenie Mietka Jureckiego (znanego z występów z Budką Suflera) na scenie lubelskiego festiwalu Solo Życia.

Program koncertu PANdamusic w ruinach zamku biskupów krakowskich w Iłży wypełnią w większości utwory, które ukazały się w lutym 2013 roku na debiutanckim krążku pt. "TAM TAM" a które są wypadkową muzycznych fascynacji z pogranicza soulu, funku i popu. Producentem płyty był Paweł "Bzim" Zarecki (Anna Maria Jopek, Mietek Szcześniak, TGD) a jej realizatorem Sławek Gładyszewski (Natalia Kukulska, Anita Lipnicka & John Porter, Voo Voo, Monika Brodka).

Piosenki PANdamusic z płyty "TAM TAM" przypadły do gustu słuchaczom a dzięki ich głosom nie tylko gościły na listach przebojów - "Muzyczne Dary" i "Lista z Mocą", ale zajmowały na nich wysokie pozycje. Zespół ma na koncie także teledysk pt. "W tym rzecz" (do obejrzenie w serwisie YouTube), w którym oprócz muzyków wystąpili wolontariusze lubelskiego Centrum Energii działającego w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym AGAPE.

Program Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej na zamku w Iłży:
- 15:00 - rozpoczęcie festiwalu
- 15:00-16:00 - animacje, gry, zabawy i tańce prowadzone przez Ruch Oazowy
- 16:00 - rozpoczęcie części koncertowej
- 16:00 - Damy Radę
- 17:30 - PANdamusic
- 19:00 - Bęsiu
- 20:00 - Arkadio