Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Radomska Caritas po raz kolejny wyciąga pomocną dłoń ku seniorom

środa, 26 sierpnia 2020 14:05 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (coombesy)
Weronika Chochoł

„Seniorze, jesteś piękny” i „Przeżyj to nie sam” - to projekty realizowane przez Caritas Diecezji Radomskiej w ramach wspierania seniorów w czasie pandemii. Jak mówi sekretarz radomskiej Caritas, wśród podopiecznych organizacji są osoby, które w obawie przed zakażeniem od marca nie wychodzą z domu. 

Projekty organizowane są w ramach ogólnopolskich działań Caritas Polska „Pomoc dla seniora”. To akcja pomocowa Caritas zainicjowana w odpowiedzi na zagrożenie koronawirusem. Zauważając, że na zakażenia szczególnie narażone są osoby starsze, stanowiące dużą grupę podopiecznych organizacji, organizacja postanowiła wesprzeć osoby starsze w czasie zagrożenia epidemiologicznego. 

W ramach projektów „Seniorze, jesteś piękny” i „Przeżyj to nie sam” podejmowane będą działania aktywizujące i wspierające seniorów w różnych dziedzinach życia. - Będziemy czcić i wspominać wielkich Polaków - św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego, zorganizujemy spotkania informacyjne - jak nie dać się oszukać "na COVID". Nie zabraknie również rozrywek. W planach są spotkania z trenerem personalnym, dotrzemy również do osób, które nigdy - z przyczyn finansowych - nigdy nie były u kosmetyczki czy fryzjera i zabierzemy je tam - wymienia sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej Anna Lis:

 

Pomocą objęci będą przede wszystkim beneficjenci karty „Na codzienne zakupy”, czyli najbardziej potrzebujący podopieczni radomskiej Caritas, jednak w spotkaniach dla seniorów będą mogły brać udział osoby, które czują potrzebę spotkania się z drugim człowiekiem - mimo pandemii. Spotkania będą odbywały się w większości w parafiach i organizowane będą przez parafialne zespoły Caritas. - Chcemy dotrzeć do osób, które mają lęki czy  problemy z wyjściem z domu, oczywiście wszystko odbywać się będzie w reżimie sanitarnym - uspokaja Ana Lis: 

 

Działania realizowane będą we współpracy z Caritas Polska.