Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Na imieniny Matki Bożej Częstochowskiej

wtorek, 26 sierpnia 2014 12:14 / Autor:

W Częstochowie jest ponad pół tysiąca pielgrzymów z diecezji radomskiej. Na Jasną Górę dotarły pielgrzymki z Przedborza, Gowarczowa i Radoszyc. Dziś pielgrzymi świętują Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

Z Przedborza pielgrzymowało niemal 180 osób. To pielgrzymka z bardzo długą historią sięgającą ponad 150 lat. W tym roku w ślad za papieżem Franciszkiem odnajdowali "Radość Ewangelii". A przed tron Maryi wchodzili przy akompaniamencie orkiestry. - Ludzie pielgrzymują, bo jest ciągła potrzeba czegoś szukania, szukania Pana Boga. Kiedy pielgrzymujemy jest dużo okazji do tego, żeby rozważać Słowo Boże, żeby dzielić się tym słowem, umacnia się wzajemnie swoim świadectwem, swoją postawą. Nigdy nie brakuje w naszej grupie dobroci, dostrzeżenia drugiego człowieka, stąd to poszukiwanie Boga, poszukiwanie miłości na pewno jest tym, co przyciąga ludzi do podjęcia takiego trudu i wędrowania mimo słońca, deszczu do Matki Bożej Częstochowskiej - mówił przewodnik grupy, ks. Konrad Jaśkiewicz. Bardzo długą tradycję ma także pielgrzymka gowarczowska. Pierwszy raz wyruszyła w 1863 roku. Tym razem bierze w niej udział 80 pątników pod hasłem „Dziękujemy Ci Matko za naszego świętego Jana Pawła II”. Ostatnia liczna grupa to pielgrzymi z Radoszyc. Pielgrzymują już po raz 163. To ponad 250 osób. Relację z pielgrzymki dał nam przewodnik grupy, ks. Przemysław Ilnicki.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Specyfiką tych pielgrzymek jest to, że powrót do domu nie odbywa się autokarem, ale także na nogach.

 

źródło:  http://www.jasnagora.com

Zapraszamy do nas: