Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

Wydarzenia

Opoczyńskie Podwyższenie świętuje!

czwartek, 10 września 2020 19:31 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W poniedziałek odbędą się uroczystości związane z dedykacją kościoła i ołtarza w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie powstawał w latach 1985 - 1995. Budowa rozpoczęła się dzięki staraniom ks. Piotra Jaroszka, ówczesnego proboszcza parafii św. Bartłomieja w Opocznie. – Budowę kościoła rozpoczęto poświęceniem kamienia węgielnego. Datuje się to na 22 maja 1985 roku – przypomina ks. kan. Mieczysław Głogowski, który obejmował parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie w 1991 roku.

Poświęcenia górnego kościoła dokonał 5 listopada 1995 roku bp Edward Materski. Na 14 września 2020 zaplanowana została dedykacja kościoła i ołtarza. – Jest to jedyna, historyczna uroczystość w życiu każdej parafii, także i w tej. Przygotowujemy się do niej duchowo – mówi ks. proboszcz Mieczysław Głogowski.

Posłuchaj rozmowy z ks. kan. Mieczysławem Głogowskim o historii kościoła i parafii oraz nadchodzących uroczystościach.

Przygotowaniem do poniedziałkowych uroczystości są trwające w parafii misje. Prowadzą je Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. W nabożeństwach licznie biorą parafianie.

Do uroczystości dedykacji kościoła i ołtarza przygotowuje się cała parafia. O swoich przygotowaniach i działalności we wspólnocie parafialnej opowiadają Maria Stępień, katechetka oraz Marian Sroczyński, szafarz nadzwyczajny, członkowie rady parafialnej.

Uroczystości związane z dedykacją kościoła i ołtarza przeprowadzone zostaną 14 września. Początek o godzinie 17. Przewodniczył im będzie biskup radomski Henryk Tomasik.