Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

ks. Damian Fołtyn nowym duszpasterzem akademickim

środa, 23 września 2020 12:04 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com Duszpasterstwo Akademickie
Weronika Chochoł

- Jestem pełen pozytywnego nastawienia do tego wielkiego dzieła, jakim jest duszpasterstwo akademickiego. Wielkiego, ale i odpowiedzialnego - za drugiego człowieka - mówi ks. Damian Fołtyn, który mianowany został duszpasterzem akademickim w Radomiu. 

 Ks. Damian ma 29 lat, po święceniach został skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii Św. Jadwigi Królowej w Radomiu oraz do pomocy przy organizacji wydarzeń diecezjalnych związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Pierwszym miejscem posługi wikariuszowskiej była parafia Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu, gdzie m.in. uczył religii w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu, a także z młodzieżą zrzeszoną w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży odwiedzał chorych hospitalizowanych w Radomskim Centrum Onkologii.

Z Duszpasterstwem Akademickim związany jest od 2016 roku. Wraz z młodzieżą z DA pielgrzymował na Jasną Górę oraz towarzyszył młodym z diecezji radomskiej w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Nowy duszpasterz cieszy się z nominacji, ale zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, która spoczywa na duszpasterzach akademickich:

 

- Duszpasterswo Akademickie to w pewnym stopniu walka o drugiego człowieka - człowieka, który jest w nieustannym rozwoju - dodaje ks. Fołtyn:

 

 

Ks. Damian Fołtyn podejmuje posługę jako 42. duszpasterz akademicki w Radomiu. Funkcję będzie pełnił wraz z ks. Mariuszem Wilkiem.