Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Koncert pamięci o. Huberta Czumy

czwartek, 24 września 2020 16:16 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Archiwum
Elżbieta Warchoł

Koncert z okazji 1 rocznicy śmierci o. Huberta Czumy SJ odbędzie się w niedzielę, 27 września w kościele Św. Trójcy w Radomiu.

Na organach zagra Robert Grudzień, komentarz Anna Drela.W programie koncertu znajdą sie utwory refleksyjne; patriotyczne i sakralne. Obok Roberta Grudnia ze słowem wspomnieniowym wystąpi ojciec Jan Noszczak SJ, superior i rektor kościoła oo. jezuitów w Radomiu. Koncert rozpocznie się o godz. 17. 30. Wstęp wolny.

Ojciec Hubert Czuma zmarł 19 września 2019 roku w Warszawie. Miał 88 lat. Od 1979 roku był związany z Radomiem, jako duszpasterz młodzieży i ludzi pracy czy kapelan Solidarności.Był niezłomnym propagatorem i orędownikiem ks. Romana Kotlarza, legendarnego duszpasterza "Solidarność". Jest także honorowym obywatelem Radomia, Lublina i Szczecina, był opiekunem duchowym młodzieży akademickiej w Radomiu, jak również inicjatorem Mszy św. za Ojczyznę w okresie stanu wojennego i spotkań z ciekawymi postaciami opozycji i artystami scen polskich. W Radiu Plus Radom miał swoją audycję zatytułowaną „Jacy jesteśmy”.