Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Przesłanie Prymasa Tysiąclecia motywem przewodnim X Tygodnia Społecznego

niedziela, 27 września 2020 21:08 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Wykład, poświęcony "Aktualności Jasnogórskich Ślubów Narodu" zainaugurował w Radomiu X Tydzień Społeczny. Organizatorem wydarzenia jest Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Inauguracyjny wykład wygłosiła ostatnia żyjąca współpracowniczka prymasa - mgr Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego.

W tym roku postacią, która stanowi punkt odniesienia, jest Prymas Stefan Wyszyński. - Chcemy przypomnieć jego osobę, jego nauczanie, ale w odniesieniu do współczesnych problemów i szukać drogowskazów w nauczaniu prymasa, takich które sprawdzają się, są aktualne i ważne - mówi organizator wydarzenia i ks. Andrzej Jędrzejewski, diecezjalny asystent AK:

- Obrona rodziny jest punktem najwyższej miary w naszym życiu społecznym. Jeżeli uda się wrogom Ojczyzny rozbić rodzinę, to rozbija i naród - mówi Anna Rastawicka. Jedyną ochroną, jej zdaniem, jest ochrona własnych rodzin i nie uleganie złudnemu pojęciu, że mam prawo do szczęścia - dodaje.

Po Mszy św. w radomskiej katedrze, Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego mówiła o tym, że śluby jasnogórskie są wciąż aktualne, bo odnoszą się do uniwersalnych wartości:

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy Piotr Turzyński:

X Tydzień Społeczny potrwa do najbliższego piątku.

Wśród wykładowców i uczestników dyskusji będą znani uczeni, parlamentarzyści i publicyści. Spotkania odbywać się będą w Oratorium św. Filipa Neri, w dolnym kościele Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej, codziennie o godz. 18:30.