Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Odnów relacje z Bogiem i bliskimi! Effatha zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

środa, 30 września 2020 15:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

16 października rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy - cykl dziewięciu piątkowych spotkań, które pozwolą odnaleźć Boga lub odkryć Go na nowo.

Rekolekcje przeprowadzone będą w formule dziewięciu piątkowych spotkań. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom osób, które pracują i nie mogą pozwolić sobie na dłuższe rekolekcje dzień po dniu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 października o godz. 19.00. Stałym miejscem rekolekcji będzie Oratorium św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej 22. Również dzień i godzina spotkań pozostaną bez zmian. To dwie godziny, które pomogą odkryć Boga i pogłębić relację z Nim. 

Organizatorzy nie chcą zdradzać szczegółów spotkań. Odbywają się one w stałej formule - wykład, a później praca w grupach. Każdy z uczestników na każdy tydzień otrzymuje tekst z Pisma Świętego do samodzielnego przepracowania. Nie brakuje dyskusji, dzielenia się swoimi przemyśleniami i wątpliwościami. Co ważne, to co zostało powiedziane na spotkaniu zostaje wśród uczestników spotkania. 

Grupy również nie są tworzone przypadkowo - uczestnicy dzieleni są ze względu na wiek i płeć. To daje większą swobodę rozmów. 

Organizatorzy rekolekcji w Radomiu nie zdradzają ich dokładnego przebiegu, natomiast chętnie mówią o owocach udziału w spotkaniach. - Moja wiara poprzednio była niepełna, dopiero rekolekcje otworzyły mi oczy i uczy na wiele rzeczy. Inaczej postrzegam Msze św., ludzi, problemy, które mnie spotykają - mówi Marzena Wnęt ze wspólnoty odnowy w Duchu Świętym Effatha w Radomiu. - Dla mnie najważniejsze było to, że rekolekcje pokazały mi prawdziwe oblicze Boga, którego nie znałem. To co ja wiedziałem o Bogu, moje relacje z nim, moja religijność były naprawdę niepełne i w dużej mierze nieprawdziwe. Tam otworzyły mi się oczy na prawdziwą relację, tam zobaczyłem prawdziwego Boga. Tam ta relacja z Bogiem się nawiązuje, ona trwa i przynosi owoce - dodaje Rafał Niewczas z radomskiej Effathy. 

Pierwsze spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w piątek, 16 października w Oratorium św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej w Radomiu. Początek o godz. 19.00. 

O tym, dlaczego warto poświęcić kilka piątkowych wieczorów na udział w rekolekcjach, rozmowach, które często się przedłużają i o trwałych owocach spotkań opowiedzieli Marzena Wnęt i Rafał Niewczas. Rozmawiała Weronika Chochoł: