Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

XX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

czwartek, 01 października 2020 10:15 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

W dniach 7-8 października odbędzie się XX pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę - Apel Jasnogórski poprowadzi Ordynariusz Diecezji Radomskiej ksiądz biskup Henryk Tomasik.

Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego „TOTUS TUUS”. Spotkanie odbywa się w wyjątkowym roku: stulecia urodzin św. Jana Pawła II i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

- Przed tronem Matki Bożej Królowej Polski, razem z księdzem kardynałem Stanisławem Dziwiszem oraz księdzem biskupem Henrykiem Tomasikiem – duszpasterzem naszej Rodziny, będziemy dziękować Panu Bogu za dar, jakim jest dla nas św. Jana Paweł II oraz modlić się w intencjach Ojczyzny i papieża Franciszka. Poprosimy też o łaski potrzebne do wychowywania kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Ojczyznę, Kościół i świat. Podjęliśmy starania, aby w pielgrzymce uczestniczył z nami prezydent Polski Andrzej Duda - czytamy na stronie internetowej.

7 października o 20.45 w Kaplicy Matki Bożej Królowej Polski, bp Henryk Tomasik poprowadzi Apel Jasnogórski.

Główne uroczystości odbędą się jednak 8 października. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza święta odprawiona pod przewodnictwem księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz duszpasterza Rodziny, ks. bpa Henryka Tomasika. W jej trakcie poświęcone zostaną pamiątkowe różańce, odczytany będzie akt zawierzenia Matce Bożej i list do Papieża Franciszka.

Podczas jasnogórskiego spotkania uczestnicy będą modlić się za swego patrona - św. Jana Pawła II oraz w intencjach Ojczyzny i papieża Franciszka. Będą też prosić o łaski potrzebne do wychowywania kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Ojczyznę, Kościół i świat.

W tym roku, ze względu na pandemię i obowiązujące rygory sanitarne do udziału w pielgrzymce zaproszone zostały przede wszystkim poczty sztandarowe szkół. Mogą to być pracownicy szkoły lub rodzice. Decyzja o udziale większych grup podjęta zostanie przez dyrektorów poszczególnych szkół.

Szczegóły dotyczące pielgrzymki na stronie internetowej www.rodzina.org.pl w zakładce „Pielgrzymka na Jasna Górę”.