Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

Wydarzenia

Dla Papieża i o Papieżu - konkursy w Wolanowie rozstrzygnięte

czwartek, 15 października 2020 15:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Gminne Centrum Kultury w Wolanowie
Weronika Chochoł

Ponad 120 uczniów z czterech szkół gminy Wolanów wzięło udział w konkursach recytatorskim i plastycznym organizowanych w związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, dwudziestoleciem nadania Papieżowi-Polakowi honorowego obywatelstwa gminy Wolanów oraz nadaniem szkole podstawowej imienia św. Jana Pawła II. 

Konkurs recytatorski odbył się pod hasłem "Bliżej poezji św. Jana Pawła II", natomiast konkurs plastyczny został podzielony na kategorie wiekowe - "Jan Paweł II - papież dzieci" oraz "Jan Paweł II - papież Polak". We wszystkich poziomach konkursu uczestniczyły w sumie 123 osoby ze szkół w Wolanowie, Mniszku, Bieniędzicach i Sławnie. 

Początkowo daty związane z konkursem miały być symboliczne - rozpoczęły się 10 grudnia - w 20. rocznicę nadania papieżowi honorowego obywatelstwa gminy Wolanów. Konkursy miały być rozstrzygnięte 2 kwietnia - w rocznicę śmierci papieża, a wręczenie nagród zaplanowane było na 18 maja - dzień urodzin Karola Wojtyły. Plany organizatorów pokrzyżowała epidemia koronawirusa, jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego i wręczenie nagród odbyło się 15 października - w przeddzień 42. rocznicy powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 

- Nasi uczniowie osobę Jana Pawła II w tym momencie poznają już poprzez katechezę, obrazy czy opowieści.Wielką wrażliwością wykazali się uczniowie w przygotowywaniu prac. Możemy wywnioskować, że dzieci może nie spotkały papieża, nie oglądały go na żywo, ale jego osoba na pewno nie jest anonimowa - mówi ks. Mariusz Chamerski - wikariusz w parafii św. Doroty i katecheta w PSP w Wolanowie: 

FINALIŚCI KONKURSU: 

 

Recytatorski:

I miejsce – Maria Sukiennik – PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie

II miejsce – Oliwia Augustyniak – PSP w Minszku

III miejsce – Gabriela Nawrocka - PSP w Sławnie

 

Plastyczny kl I – III Jan Paweł II – Papież Dzieci:

I miejsce – Jakub Wachowicz – PSP w Mniszku

II miejsce – Lena Wójcik – PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie

III miejsce – Julia Łobodzińska – PSP w Sławnie

 

Plastyczny kl. IV – VIII – Jan Paweł II – Papież Polak:

I miejsce – Veronica Wójtowicz - PSP w Sławnie

II miejsce – Faustyna Gierduszewska – PSP w Bieniędzicach

III miejsce – Wiktoria Nowocień – PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie

Wyróżnienie – Weronika Siara – PSP w Mniszku

 

Konkurs honorowym patronatem objęli Biskup Radomski Henryk Tomasik oraz Ewa Markowska-Bzducha - wójt gminy Wolanów. Medialnie konkursom patronowało Radio Plus Radom.