Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Oto ja, poślij mnie. Światowy Dzień Misyjny 2020

czwartek, 15 października 2020 17:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: PDM
Elżbieta Warchoł

W niedzielę, 18 października już po raz 94 będziemy przeżywali Światowy Dzień Misyjny. W tym roku towarzyszy mu hasło: Oto ja, poślij mnie. 

W Orędziu na Światowy Dzień Misyjny Papież Franciszek napisał między innymi: W tym roku, naznaczonym cierpieniami i wyzwaniami spowodowanymi przez pandemię Covid 19, to misyjne pielgrzymowanie całego Kościoła trwa nadal w świetle słowa, które znajdujemy w opisie powołania proroka Izajasza: „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6, 8). Jest to nieustannie nowa odpowiedź na pytanie Pana: „Kogo mam posłać?” (tamże). To powołanie pochodzi z serca Boga, z Jego miłosierdzia, które rzuca wyzwanie zarówno Kościołowi, jak i ludzkości w obecnym kryzysie światowym.

Dlaczego każdy ochrzczony powinien troszczyć się o misyjne dzieło Kościoła, jak pomagać misjom i misjonarzom? - O tym mówi ks. Bernard Kasprzycki, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji radomskiej: 

Z diecezji radomskiej w misyjne dzieło Kościoła powszechnego jest zaangażowanych bezpośrednio 7 osób. To kapłani diecezjalni, czyli fidei donum oraz jedna osoba świecka. Nasi misjonarze pracują w: Kamerunie, Zambii i Brazylii. Trzech kapłanów jest zaangażowanych w pracę ewangelizacyjną na Wschodzie, jeden pracuje w Rosji, na Syberii. Wielką radością dla naszej diecezji jest ks. Michał Ulaski, który we wrześniu w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie rozpoczął przygotowania do wyjazdu do pracy na Alasce.