Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Henryk Tomasik udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy św. Sprawdź, czy spełniasz warunki dyspensy

piątek, 16 października 2020 13:47 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Dotyczy ona wyłącznie osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, oraz tych wiernych, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura). Dyspensą są również objęte osoby przebywające w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania, które czują wielką obawę przed zakażeniem.

Strefą czerwoną obostrzeń sanitarnych objęte są obecnie pięć powiatów w granicach diecezji radomskiej: powiat radomski (bez Miasta Radom), szydłowiecki, skarżyski, radomszczański i puławski.

Biskup Tomasik skierował również odezwę do wiernych Kościoła radomskiego. Napisał, że "w trudnej sytuacji stanu epidemii wspólnie dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i całej służbie zdrowia za troskę o nasze zdrowie i życie".

- Bardzo dziękuję księżom za dyspozycyjność duszpasterską wobec naszych wiernych i okazywaną im pomoc duchową. Chrześcijanin przyjmuje każde doświadczenie życiowe w duchu wiary i stara się o to, aby przeżywać je w łączności z ofiarą Chrystusa. Pomocą w takim przeżywaniu trudnych sytuacji jest zawsze modlitwa. Ponawiam prośbę o to, aby w każdą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, odśpiewane zostały suplikacje „Święty Boże” w intencji uproszenia Bożego miłosierdzia dla świata i oddalenie epidemii koronawirusa. Proszę, aby do Modlitwy Wiernych, każdego dnia, dołączone zostało wezwanie w tej intencji.W tych dniach bardzo proszę o szczególne zwrócenie uwagi na osoby chore, samotne i w podeszłym wieku, które mogą doświadczać wielu trudności. W duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego pospieszmy im z konkretną pomocą - czytamy w odezwie ordynariusza radomskiego.