Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny wypowie się nt. konstytucyjności przesłanki eugenicznej

środa, 21 października 2020 16:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wciąż brakuje w życiu publicznym i w mediach bardzo spokojnej refleksji prawdy o człowieku – powiedział biskup radomski Henryk Tomasik w przededniu rozprawy dotyczącej aborcji eugenicznej, którą będzie rozpatrywał 22 października Trybunał Konstytucyjny.

Bp Tomasik powiedział, że u podstaw takich decyzji zawsze leży przyjęta koncepcja człowieka, jego życia i godności. - To wszystko sprowadza się do zasadniczej odpowiedzi na pytanie, czy dziecko przed narodzeniem jest człowiekiem, czy nie jest. To fundamentalne prawdy, które powinny nie tylko znaleźć się w naszych dyskusjach, ale także u podstaw rozstrzygnięć prawnych – mówił ksiądz biskup w audycji „Kwadrans dla Pasterza” na antenie Radia Plus Radom.

Ordynariusz radomski powiedział także, że potrzebna jest rzeczowa dyskusja na temat rodziny, małżeństwa i znaczenia myśli katolickiej. - Zawsze będziemy mówili o szacunku dla człowieka, nawet jeśli nawet się z nim nie zgadzamy. Ale to nie znaczy, że mamy rezygnować z katolickiej nauki dotyczącej dziecka przed narodzeniem. Powtórzę raz jeszcze, szanujemy poglądy drugiego człowieka ale nie zawsze musimy się z tym zgadzać – powiedział biskup radomski.

Posiedzenie Trybunału Konstytucyjny odbędzie się 22 października, czyli we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. - Trzeba przypominać nauczanie papieża-Polaka, gdzie mówił o wielkim szacunku dla każdego człowieka, także dla dziecka nienarodzonego – zauważył ksiądz biskup.

Przypomnijmy, że 22 października o godzinie 11:00 w Trybunale Konstytucyjnym odbędzie się rozprawa dotycząca aborcji eugenicznej. Rozprawa odbędzie się po trzech latach od złożenia pierwszego wniosku poselskiego w tej sprawie, a jednocześnie po trzech latach oczekiwania na uchwalenie projektu #ZatrzymajAborcję.