Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Jedlnia: relikwie św. Jana Pawła II w Kaplicy Wieczystej Adoracji

czwartek, 22 października 2020 13:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Prosimy, aby każdy z nas wypełniał życie Ewangelią według wskazań św. Jana Pawła II - zachęcał bp Henryk Tomasik, który wprowadził relikwie papieża-Polaka do Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni koło Radomia. Odbywa się tam adoracja Najświętszego Sakramentu przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Relikwie to kropla krwi św. Jana Pawła II. Zostały na stałe umieszczone w ołtarzu kaplicy.

Kaplica została wybudowana dzięki Fundacji "Płomień Eucharystyczny", która została powołana w celu gromadzenia środków na budowę pierwszej w Polsce kaplicy - Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Mszy świętej przewodniczył i homilie wygłosił bp Henryk Tomasik. - Bogu niech będą dzięki za św. Jana Pawła II, który jest wielkim prorokiem naszych czasów i nauczycielem wiary. Bogu niech będą dzięki również za to miejsce, Kaplicę Wieczystej Adoracji. Dziękujemy za wszystkich, którzy ją tworzą. Bardzo dziękujemy ks. Sławomirowi Płusie i ks. Wojciechowi Tkaczykowi oraz siostrom nazaretankom za troskę o tę kaplicę, a także za osoby modlące się w tym miejscu. Kolejny raz z wyrazami szacunku i wdzięczności myślimy o budowniczych tej kaplicy. To był ogromny wysiłek. Jej powstanie to efekt wielkiej modlitwy, zaangażowania, ofiary i także ogromnego zaangażowania materialnego. Dziękuję wszystkim, którzy wypełniają tę kaplicę ciszą pełną modlitwy. Dziękuje wszystkim za obecność dzisiaj na tej Mszy św. Wspólnie dziękujemy za św. Jana Pawła II i prosimy, aby każdy z nas wypełniał życie Ewangelią według wskazań św. Jana Pawła II – mówił ksiądz biskup:

Kaplica Wieczystej Adoracji w Jedlni została poświęcona 30 listopada 2019 roku przez bp. Henryka Tomasika. Jej budowa trwała prawie dwa lata. Impuls do jej powstania dał o. Joseph Vadakkel. Patronem kaplicy jest św. Jan Paweł II.