Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Teresa Połeć: dzisiaj próbuje się zniszczyć fundament naszej cywilizacji

niedziela, 22 listopada 2020 13:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Dzisiaj próbuje się zniszczyć fundament naszej cywilizacji i zmarginalizować żywy Kościół - powiedziała Teresa Połeć, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która w tym roku przypada 22 listopada, jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Prezes Teresa Połeć, która była gościem Radia Plus Radom powiedziała, że Akcja Katolicka w odpowiedzialności za Kościół stara się tworzyć wiele dobra zgodnie z dewizą: widzieć, oceniać i działać. - My jako świeccy podejmujemy formację, by być apostołami Chrystusa. Dzisiaj obserwujemy, że próbuje się naruszyć to, co dla nas jest święte. Ta walka to batalia o przyszłość naszej cywilizacji. Jesteśmy za życiem, a nie za śmiercią. Wielokrotnie mówił o tym św. Jan Paweł II, który tak bardzo ukochał Polskę i Polaków. Musimy reagować na to co się dzieje, musimy powiedzieć stop. Dzisiaj próbuje się zniszczyć fundament naszej cywilizacji, żywy Kościół i go zmarginalizować. My jako ludzie wiary wiemy, że atak jest bronią tych, którzy mają problem rozumieniem granic swojej wolności. - powiedziała prezes Teresa Połeć.

Poinformowała, że kolejnym krokiem kampanii telebimowej Akcji Katolickiej "za życiem" , która odbyła się na początku listopada, będzie kampania plakatowa. Niebawem w Radomiu pojawi się ok. 100 plakatów, które będą przypominać słowa św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego o życiu oraz fragmenty ustawy z dnia 6 stycznia 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka (w porozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności).

- Poprzez telebimy dotarliśmy do osób, które strajkują, na czym szczególnie nam zależało. Teraz czas na plakaty, które dotrą również do parafii w diecezji radomskiej. Chcemy przypomnieć wypowiedzi sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił, że "jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!", czy św. Jana Pawła II, że "naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości".

Akcja Katolicka w diecezji radomskiej liczy 316 członków, działających w 18 oddziałach parafialnych. Jego członkami są m.in. ludzie nauki, urzędnicy, samorządowcy czy posłowie.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa obchody diecezjalne Akcji Katolickiej nie będą miały wymiaru diecezjalnego, lecz parafialnego a zarząd KSM Diecezji Radomskiej przesunął termin przyrzeczenia nowych członków na 18 kwietnia 2021 roku.