Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ofiaromat stanął w bazylice MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej

wtorek, 24 listopada 2020 15:25 / Autor: Radosław Mizera
foto: www.opoka.news
Radosław Mizera

Wierni zamiast wrzucać pieniądze na tacę, mogą dokonywać transakcji bezgotówkowych kartą, telefonem, bądź zegarkiem.

W kościele sanktuaryjnym w Skarżysku-Kamiennej stanął prawdopodobnie pierwszy w diecezji radomskiej ofiaromat. Urządzenie pozwala składać ofiary na potrzeby parafii za pomocą transakcji bezgotówkowych.

Skarżyska parafia poszła z duchem czasu. Pięć lat temu 12% ludzi w Polsce posługiwało się kartą, dziś jest ich ponad 60%. - Każdy, kto czuje taką potrzebę, może za pomocą karty złożyć ofiarę na rzecz naszego sanktuarium. Inicjatywa wyszła od samych wiernych, którzy zwracali uwagę, by zamontować takie urządzenie. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, w dobie pandemii. Mniej ludzi z powodu obostrzeń sanitarnych uczestnicy w niedzielnej mszy świętej, ale modlą się przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w dni powszednie. Przy okazji wspierają naszą wspólnotę, właśnie za pomocą ofiaromatu - powiedział Radiu Plus Radom ks. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Umożliwia wybranie lub samodzielne wpisanie kwoty ofiary, oraz przekazanie jej na konto parafii dzięki transakcji zbliżeniowej. Potwierdzenie przekazania ofiary jest opcjonalnie przesyłane SMS-em na numer darczyńcy.

Inne parafie z powodu obostrzeń sanitarnych zdecydowały się na tzw. e-tacą. Tak jest m.in. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Tam wierni po kliknięciu na odpowiednią ikonę na stronie internetowej parafii mogą przekazać ofiarę po wypełnieniu formularza zamówienia.