Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Terapia duchowa, czyli nowenna w intencji dotkniętych przez COVID-19

środa, 02 grudnia 2020 12:35 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com/Pexels
Weronika Chochoł

W środę, 2 grudnia rozpocznie się nowenna w intencji osób chorych, medyków i ich bliskich. To wyraz wsparcia dla osób, które w jakiś sposób zmagają się z epidemią koronawirusa. To ogólnopolska inicjatywa, której pomysłodawcą jest przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Msze Święte będą transmitowane od 2 grudnia w każdą środę przez najbliższe tygodnie o godzinie 20.00. Na Eucharystii będzie można łączyć się duchowo za pośrednictwem kanału YouTube SalveNET. Istnieje także możliwość przesłania swoich intencji: na adres mailowy lub na profilu facebookowym diecezji warszawsko-praskiej. Będzie to możliwe także na czacie na kanale YouTube podczas transmisji Mszy Świętej.

- W tym trudnym czasie epidemii wszyscy potrzebujemy wsparcia. Nauczyliśmy się już dbać o nasze zdrowie, o swój organizm. Trzeba, żebyśmy nie zapominali też o swojej duszy. Stąd nazwa tej wielkiej modlitwy, czyli "Terapia duchowa" - mówi ks. Konrad Wójcik - diecezjalny duszpasterz służby zdrowia i zachęca do udziału w nowennie:

- Ciało jest ważne, bo ono jest świątynią Ducha Świętego, ale dusza jest też bardzo ważna, powiedziałbym, ze ważniejsza. Chodząc do chorych, cierpiących, zanosząc im Eucharystię, dając im możliwość skorzystania z sakramentów, wiele razy słyszę takie słowa, że komuś było to potrzebne. W dzisiejszym świecie to wsparcie duchowe chorych jest bardzo ważne - podkreśla ks. dr Radosław Kacprzak - kapelan Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu:

Pierwsza Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego w ramach nowenny w intencji chorych, pracowników służby zdrowia i ich bliskich będzie sprawowana w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Nobla na Saskiej Kępie w środę 2 grudnia o godzinie 20.00.