Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Konkretny cel: pomoc misjom!

środa, 16 października 2013 09:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prawie 30 tysięcy złotych zebrano podczas zbiórki na rzecz misjonarzy z diecezji radomskiej. Była to wspólna inicjatywa Papieskich Dzieł Misyjnych i Kół Różańcowych, która wpisała się w obchody Roku Wiary.

Ks. Szymon Mucha, który jest kustoszem sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole oraz pełni funkcję moderatora rodziny różańcowej diecezji radomskiej powiedział, że zbiórka była odpowiedzią na apel Benedykta XVI, który ogłaszając Rok Wiary mówił o podjęciu konkretnych dzieło miłosierdzia. - My taki cel sobie wyznaczyliśmy, czyli wsparcie misjonarzy pracujących na całym świecie. Udało się zebrać prawie 30 tysięcy złotych. To wprawdzie drobny wkład, ale liczy się idea naszej akcji, czy wsparcie duchowe - powiedział ks. Szymon Mucha.

Od roku w diecezji radomskiej trwa adopcja serca misjonarzy. Jest to wspólna inicjatywa Dzieł Papieskich i Kół Różańcowych, która wpisuje się w obchody Roku Wiary. Polega ona na tym, że każdy dekanat obejmuje adopcją serca konkretnego, czy konkretnych misjonarzy - kapłanów i osoby świeckie z diecezji.

Przez cały ten czas członkowie Żywego Różańca do intencji papieskiej, ogólnej i misyjnej, dołączają intencję objętego adopcją serca misjonarza i dzieł przez niego tworzonych na misjach.

Przypomnijmy, że ofiary zbierane podczas udzielania sakramentu bierzmowania są w całości przekazywane na dzieło misyjne diecezji radomskiej. Z diecezji radomskiej na misjach i na Wschodzie pracuje prawie 20 kapłanów i świeckich.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.