Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

O większe szczęście w życiu i miłości

czwartek, 10 grudnia 2020 12:34 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu zaprasza na rekolekcje z doktorem Jackiem Pulikowskim. Tegoroczne hasło to „O większe szczęście w życiu i miłości".

Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę (13 grudnia). Duszpasterstwo Akademickie zaprosiło dr. inż. Jacka Pulikowskiego – pisarza, wykładowcę akademickiego, autora publikacji o tematyce rodzinnej.

- Gość bardzo ciekawy. Już dwa lata temu był u nas w Duszpasterstwie Akademickim. To mocna dawka wiedzy na temat rodziny i budowania relacji. Wydaje mi się, że to rekolekcje, na których trzeba być – mówi Marcin Hernik z DA.

Tegorocznym hasłem rekolekcji w DA będzie „O większe szczęście w życiu i miłości”. Jacek Pulikowski jest autorem wielu książek o tematyce rodzinnej.

- Oczekuję tego, że pogłębię nie tylko wiarę, ale również relacje z innymi osobami. To jest piękne u nas w duszpasterstwie - działamy prężnie, pomimo tej sytuacji. Zapraszamy wszystkich, ponieważ pan Jacek Pulikowski mówi i do dziewczyn w wieku akademickim, ale również do matek. Dla nas ważna jest przede wszystkim miłość. Chcemy nauczyć się dawać miłość, którą – mam nadzieję – przekaże nam pan Jacek – mówi Ewa Pawłowska.

Studenci przekonują, że rekolekcje w DA to wyjątkowe przeżycie.

Rekolekcje w Duszpasterstwie Akademickim rozpoczną się w niedzielę (13 grudnia) mszą świętą o 20:20 w kościele św. Jadwigi. Na 21:45 zaplanowana jest kolacja w kawiarence DA. W poniedziałek (14 grudnia) o 19:30 odbędzie się konferencja dla dziewczyn, a o 20:20 dla chłopaków. We wtorek (15 grudnia) na 20:00 zaplanowana jest msza święta wraz z konferencją w kościele św. Jadwigi.