Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Wydarzenia

Święta w Kozienicach. Co z pasterką i wizytą duszpasterską?

wtorek, 22 grudnia 2020 10:07 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą inne niż wszystkie z powodu trwającej pandemii. Aktualna sytuacja sanitarna wpłynie nie tylko na skład przy wigilijnym stole, ale także na pasterki i wizyty duszpasterskie.

Jak zapowiada ks. kan. Władysław Sarwa, w parafii Św. Rodziny w Kozienicach odbędą się dwie pasterki: pierwsza o godzinie 22 dla osób starszych i dzieci, druga zaś o północy dla pozostałych:

Z kolei w parafii Św. Krzyża jedna pasterka odbędzie się o północy w kościele parafialnym w Kozienicach, druga zaś w kościele filialnym Św. Augustyna w Augustowie.

Z powodu pandemii większość parafii zrezygnowało z tradycyjnych wizyt duszpasterskich. Zamiast tego odbędą się msze, na których parafianie będą mogli otrzymać błogosławieństwo dla swoich rodzin i domostw. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone m.in. w parafii Św. Rodziny:

Uroczystości Bożego Narodzenia w parafii Św. Rodziny kończy niedziela Św. Rodziny, która w tym roku przypada 27 grudnia. Każdego dnia są dodatkowe msze święte po to, aby jak najwięcej ludzi mogło wziąć udział w nabożeństwach.