Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik: obchody Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas

wtorek, 22 grudnia 2020 11:09 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Biskup radomski Henryk Tomasik zwrócił się z apelem do wiernych, by w czasie Bożego Narodzenia pamiętać szczególnie o osobach chorych i samotnych. Zachęcił również o modlitwę w intencji chorego biskupa Adam Odzimka.

Biskup Henryk Tomasik powiedział, że z powodu trwającej pandemii, tegoroczne obchody Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas. - Będą to inne święta i nie będzie tego entuzjazmu rodzinnego, ale dokona się pogłębienie naszej tęsknoty za naszymi bliskimi. Chciałbym, abyśmy pamiętali o osobach starszych a szczególnie o samotnych. Jeśli nie będziemy mogli osobiście się z nimi spotkać, dokonajmy tego w inny możliwy sposób, aby te osoby nie czuły się samotne - mówił ksiądz biskup Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

W dalszej części audycji bp Tomasik powiedział, że z powodu koronawirusa odwołano spotkania opłatkowe z grupami społecznymi czy zawodowymi. - Dotychczas w trakcie każdego takiego spotkania starałem się przypominać ważne prawdy wiary. Bez przyjęcia tych prawd takie spotkania stają się rzeczywistością bez treści. "Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas" jest fundamentem wiary. To wydarzenie kształtuje też kulturę. Wspominali o tym w swojej twórczości Norwid, czy Mickiewicz, który pisał: "wierzysz, że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie! Lecz biada Ci, jeżeli nie zrodził się w tobie". Jest to wyzwanie skierowane do nas wszystkich, by Chrystus rodził się w naszych sercach przez prawdę, łaskę i miłość - powiedział biskup radomski.

Na koniec biskup Henryk Tomasik skierował prośbę o modlitwę w intencji chorego biskupa Adam Odzimka, który w Wigilię będzie obchodził swoje imieniny. - Ksiądz biskup Adam jest chory i potrzebuje naszej modlitwy, pomocy, którą staramy się zapewnić. Możemy wyrazić naszą życzliwość i ofiarować ją w intencji księdza biskupa Adam o którą bardzo proszę - powiedział ksiądz biskup Henryk Tomasik.