Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Wydarzenia

Na zgłoszenia inicjatyw coraz mniej czasu

wtorek, 29 grudnia 2020 10:35 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego przypomina o konkursie „100 inicjatyw na 100-lecie urodzin Jana Pawła II”. Zgłoszenia przyjmowane są do końca roku.

W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, grupy nieformalne działające w szkolnych kołach wolontariatu lub przy parafiach, chcące realizować inicjatywy w sferze pożytku publicznego, mające swoją siedzibę i działające na terenie województwa świętokrzyskiego. Głównym celem jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i wartości bliskich papieżowi Janowi Pawłowi II oraz pogłębienie wiedzy z zakresu społecznej nauki Kościoła i wartości głoszonych przez Jana Pawła II.

Organizatorem konkursu jest Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego, której przewodniczącym jest Mariusz Brelski. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 31 grudnia 2020 roku. Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Konkurs włącza się w obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, w związku z ustanowionym przez Sejm rokiem 2020 jako Rokiem Świętego Jana Pawła II.