Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Wydarzenia

Podziękowanie Posła Marka Suskiego dla Biskupa Henryka Tomasika

środa, 20 stycznia 2021 20:01 / Autor: Newsroom
ks. Stanisław Piekielnik/diecezja.radom.pl
Newsroom

Poseł Marek Suski wziął udział we mszy świętej imieninowej księdza biskupa Henryka Tomasika, która była także diecezjalnym dziękczynieniem za jedenastoletnią posługę w Kościele Radomskim. Na zakończenie uroczystości w imieniu radomskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości przekazał biskupowi seniorowi słowo podziękowania za współpracę dla dobra lokalnej społeczności oraz posługę duszpasterską w diecezji.

Warszawa-Radom 19.01. AD 2021

                                                              Ordynariusz Diecezji Radomskiej

                                                              Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Tomasik

                                                              

Umiłowany Nasz Pasterzu Księże Biskupie Henryku!

Składam Ekscelencji wdzięczność mojego serca, za Twoje wielkie poświęcenie i codzienny pasterski trud w wiernej służbie w Winnicy Radomskiej Chrystusa Pana.

Styczeń to szczególny miesiąc w Twoim sercu dobry pasterzu bowiem 6 stycznia 1993 r w Bazylice św. Piotra na Watykanie, z rąk Ojca św. Jana Pawła II otrzymałeś święcenia biskupie. To był wielki zaszczyt dla Ciebie i diecezji siedleckiej. W swoim herbie biskupim zawarłeś znamienne słowa: Adveniat Regnum Tuum (Przyjdź Królestwo Twoje!). Następnie z woli Ojca świętego Benedykta XVI zostałeś powołany, na Pasterza Kościoła Radomskiego 16 października 2009 jako jego ordynariusz. Przyjęliśmy Cię Ekscelencjo z otwartością  naszych serc, zachęceni też przez Twojego poprzednika arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego.

14 listopada 2009r. podczas Twojego ingresu do katedry radomskiej prosiliśmy o obfitość darów nieba dla Ciebie i dla całej wspólnoty ludu Bożego na ziemi radomskiej.

Dziś, gdy kanonicznie kończysz, jako biskup diecezjalny, kierowanie Kościołem radomskim, pragnę Ci Ekscelencjo Henryku podziękować za  Twoje całkowite oddanie się sprawom nie tylko ważnym i  trudnym, ale nawet tym najmniejszym dla każdego pokolenia diecezji, tak świeckim jak i duchownym.

Jako Poseł na Sejm RP dziękuję za wszystkie dobre lata współpracy, za widoczne efekty Twojej zawsze radosnej posługi i za łaski Boże jakich doświadczyliśmy za Twoim pośrednictwem. Także z okazji Twoich imienin 19 stycznia wypowiadam Plurimos Annos, Ekscelencjo..

 Byłeś Dobrym Pasterzem, poznałeś swoje wierne owce i one Ciebie poznały. W naszych sercach na zawsze takim pozostaniesz.

                                                                         Marek Suski

                                                                      Poseł na Sejm RP