Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

Wydarzenia

Drzewicka parafia prosi o stare zdjęcia

czwartek, 21 stycznia 2021 14:55 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

700-lecie powstania świętuje w tym roku parafia św. Łukasza w Drzewicy. Miejscowi księża chcą upamiętnić ten jubileusz. Proszą mieszańców o stare zdjęcia dokumentujące życie parafii.

700-lecie powstania świętuje w tym roku parafia św. Łukasza w Drzewicy. Z okazji jubileuszu miejscowi księża zachęcają mieszkańców do podzielenia się z nimi starymi fotografiami, które dokumentują życie parafii. – Pragniemy wrócić do historii, upamiętnić również posługę sakramentalną w tej świątyni, w parafii. Stąd też apel o stare zdjęcia ze ślubów, chrzcin, pogrzebów, z różnych uroczystości parafialnych – mówi proboszcz parafii ks. kan. Adam Płuciennik.

Jak wyjaśnia, zgromadzone fotografie być może uda się wykorzystać do stworzenia jubileuszowej wystawy lub albumu. Fotografie w formie elektronicznej można wysyłać na adres: kopcinski23[at]gmail.com, zdjęcia mogą być także dostarczone osobiście do kancelarii parafialnej.