Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Wydarzenia

Emaus w Turnie zaprasza na weekendowe rekolekcje

piątek, 12 lutego 2021 14:22 / Autor: Newsroom
Newsroom

Diecezjalny Ośrodek Emaus w Turnie koło Białobrzegów zaprasza od 26 do 28 lutego na rekolekcje wielkopostne w zimowej scenerii lasów Puszczy Stromieckiej.

Okres Wielkiego Postu to czas, w którym stawiamy sobie m.in. pytanie o sens ludzkiej egzystencji - szczególnie teraz w czasie pandemii, gdy widzimy, że niewidzialny wirus może "przewrócić do góry nogami" nasze poukładane życie. A my często czujemy się zagubieni i nie wiemy skąd oczekiwać pomocy i odzyskać harmonię życia. Jezus zaprasza nas, aby w ciszy i skupieniu usłyszeć Jego głos i otworzyć nasze serca na Jego łaskę, bo tylko On - Lekarz ludzkich serc i dusz - może wyrwać nas z lęku, niepewności i zagrożenia. Tylko On nam może dać prawdziwy pokój.

W ośrodku, pośród ciszy i piękna natury możemy odnaleźć siebie i Chrystusa w nowej i trudnej rzeczywistości.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek, a zakończą się w niedzielę po obiedzie: /przyjazd na godz. 18.00 i zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych i 2-osobowych dla małżeństw. Koszt pobytu 1 osoba - 280 zł., małżeństwo - 490 zł. Koszt obejmuje dwa noclegi, trzy posiłki na dobę, przerwy kawowe. Podczas rekolekcji zostaną zachowane obowiązujące zasady sanitarne.

Rekolekcje poprowadzi o. dr Zdzisław Świniarski ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, nazywanych popularnie sercanami białymi. Pracował m.in. w USA, we wspólnocie meksykańsko-amerykańskiej w Edynburgu. Pomagał tam ubogiej ludności meksykańskiej koczującej w slumsach. Obecnie jest proboszczem w przyklasztornej parafii Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju oraz kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Dodatkowe informacje i zapisy przyjmujemy do 23 lutego pod nr tel. 695773916, w godz. od 9.00 -18.00.